Firmy KAFRA i KAFRA BIS
Sklep ul. Wólczyńska 57 paw. B
+48 22 835 06 44, fax +48 22 669 64 56
godziny otwarcia: 9:00-16:30
Firma KAFRA BIS METAL
Sklep ul. Na Skraju 107A
+48 22 834 96 94
godziny otwarcia: 8:00-16:00

O FIRMIE

Powstała w 1985 roku jako SKLEP FABRYCZNY WALCOWNI METALI "WARSZAWA". WALCOWNIA w 1988r. przekształciła się w Spółkę Akcyjną i powróciła do historycznej nazwy NORBLIN. Sprzedawaliśmy wtedy tylko wyroby macierzystej firmy, a był to niewielki asortyment i niewielkie ilości, jako że dystrybucja metali nieżelaznych podlegała ścisłej kontroli i odbywała sie na zasadzie "przydziałów". Dzieliła CENTRALA HANDLU METALAMI NIEŻELAZNYMI (CHMN) mieszcząca się w Katowicach. Limit wyznaczony dla nas przez CHMN wynosił 100 ton rocznie i czasami, po negocjacjach z CENTRALĄ, udawało się go powiększyć o 20 ton. Przypominamy to, bo teraz, w okresie wolności gospodarczej, tamte warunki mogą się wydawać nieprawdopodobnymi. Wejście w życie 2-go stycznia 1989r. Ustawy O Działalności Gospodarczej (zwanej ustawą Wilczka lub Rakowskiego/Wilczka) spowodowało olbrzymie zmiany, do których nie wszyscy potrafili się dostosować. Także NORBLIN S.A., jak i wiele innych zakładów, stał się ofiarą tych zmian i po krótkiej walce upadł.

Działo się to na przestrzeni roku 1992. Wtedy właśnie przekształciliśmy się w spółkę cywilną i rozpoczęliśmy działalność handlową na własny rachunek jako firma METALE KOLOROWE KAFRA S.C.

Nawiązaliśmy współpracę z głównymi producentami i przetwórcami metali nieżelaznych, co ogromnie powiększyło asortyment posiadanych towarów. Dążymy do tego, aby sprzedawać wszystko, co produkuje się w Polsce. Oferujemy też produkty importowane, głównie aluminium i jego stopy, oraz druty mosiężne i nowosrebrne.

Od 1995 roku działamy jako zespół dwóch firm handlowych:
METALE KOLOROWE KAFRA Karol Bułaciński
oraz
METALE KOLOROWE KAFRA BIS Franciszek Kramm

Wobec wzrostu sprzedaży, co wynika ze znacznego powiększenia asortymentu oferowanych towarów, nagląca stała się potrzeba znalezienia większych niż dotychczas powierzchni magazynowych, obsługi klientów, oraz biurowych. Poczyniliśmy takie starania i na początku listopada 2007 r. przenieśliśmy część sprzedaży do nowych sklepów przy ul. Lucjana Rudnickiego 3A, które zostały zamknięte na początku roku 2018. Sprzedaż związanego z nimi asortymentu została przeniesiona na adres Na Skraju 107A w Raszynie.
Obecnie prowadzimy sprzedaż z dwóch sklepów, a magazyn płyt duralowych, gdzie mamy też piłę do ich cięcia, mieści się w osobno położonym, obszernym magazynie.

Adresy i lokalizacje sklepów podane są na stronie
kontakt